EC Czechnica 2

 

Kluczowe dane

Blok gazowo-parowy wraz z kotłownią szczytowo-rezerwową i akumulatorem ciepła

315
MWt
Moc cieplna (dzisiaj 247 MWt)
179
MWe
Moc elektryczna (dzisiaj 100 MWe)

 

Wyniki badania opinii mieszkańców gminy Siechnice

 

Informacje prasowe

 

Wszystkie cztery niskoemisyjne kotły szczytowo-rezerwowe zostały uruchomione w ramach planu rozruchu instalacji w nowobudowanej elektrociepłowni gazowej w Siechnicach. Inwestycję realizuje Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA należący do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE. Jednostka rozpocznie pracę  w 2024 r. i przyczyni się do obniżenia emisji CO2 o ponad 60 procent.

Czytaj więcej

Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A., należący do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, zrealizuje w najbliższych latach inwestycje, które docelowo pozwolą spółce na całkowitą rezygnację z węgla w procesie produkcji.

Czytaj więcej

Trwa montaż dwóch kotłów odzysknicowych, których kolejne moduły trafiają na plac budowy nowej elektrociepłowni w Siechnicach pod Wrocławiem. Największe z nich ważą 157 ton. Na fundamentach zostały już posadowione turbiny gazowe i turbina parowa. Inwestorem jest Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należący do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE.

Czytaj więcej

W Siechnicach pod Wrocławiem trwa realizacja budowy nowej elektrociepłowni – priorytetowej inwestycji Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należącego do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE. Na plac budowy dotarły już kotły szczytowo-rezerwowe, turbiny gazowe i generatory. Instalacja urządzeń technologicznych prowadzona jest równolegle z budową konstrukcji budynków i sieci.

Czytaj więcej