Informacje prasowe

W dniu inauguracji nowego roku szkolnego otwarto nowy kompleks budynków Szkoły Podstawowej nr 2, zlokalizowany przy ul. Osiedlowej w Siechnicach. Dla uczniów nowej placówki był to na pewno dzień pełen wrażeń. Nie mogło się też obyć bez upominków – każdy z uczniów wyszedł tego dnia z nowej szkoły z plecakiem. KOGENERACJA S.A. była jedną ze spółek, które ufundowały zestawy powitalne dla uczniów. ​

Czytaj więcej

Prace na placu budowy nowej elektrociepłowni w Siechnicach realizowanej przez Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA należący do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE są już bardzo zaawansowane. Jednocześnie przygotowywany jest projekt rewitalizacji działającej nadal elektrociepłowni węglowej, którego celem jest zachowanie dorobku poprzednich pokoleń – infrastruktury z połowy XX w. oraz zabytkowych budynków z końca XIX w. i stworzenie atrakcyjnej przestrzeni dla mieszkanców.

Czytaj więcej

Wszystkie cztery niskoemisyjne kotły szczytowo-rezerwowe zostały uruchomione w ramach planu rozruchu instalacji w nowobudowanej elektrociepłowni gazowej w Siechnicach. Inwestycję realizuje Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA należący do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE. Jednostka rozpocznie pracę  w 2024 r. i przyczyni się do obniżenia emisji CO2 o ponad 60 procent.

Czytaj więcej

Zapraszamy do zapoznania się z Raportem Rocznym KOGENERACJI S.A. za 2022 rok

Czytaj więcej

Bardzo miło nam poinformować o tym, że KOGENERACJA otrzymała wczoraj od Pana Jacka Sutryka, Prezydenta Wrocławia Dyplom w podziękowaniu za zaangażowanie w działania pomocowe na rzecz adaptacji i integracji ukraińskich uchodźców w naszym mieście.

Czytaj więcej

Dzięki przekazanym przez KOGENERACJĘ środkom finansowym, uczniowie Szkoły Podstawowej w Radwanicach (Gmina Siechnice) mogli uczestniczyć w projekcie edukacyjnym „Higiena i zdrowie na co dzień – pomoc przedmedyczna”, który był kontynuacją programu „Ratujemy i uczymy ratować”, realizowanego w poprzednich latach.
 

Czytaj więcej

W centrum Siechnic już po raz trzynasty odbył się uliczny bieg na pięć i dziesięć kilometrów o Puchar Burmistrza Siechnic. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Pro-Run, a jego sponsorem tytularnym była, już po raz czwarty, KOGENERACJA S.A.

Czytaj więcej

W najbliższą niedzielę, 4 czerwca, w Siechnicach po raz trzynasty odbędą się biegi uliczne o puchar Burmistrza Milana Ušáka. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Pro-Run, a sponsorem tytularnym już po raz czwarty został Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należący do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE.

Czytaj więcej

23 maja br. Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A., należący do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, podpisał z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) umowę o dofinansowanie, w formie pożyczki preferencyjnej, do realizacji projektu inwestycyjnego w Elektrociepłowni Zawidawie. Wysokość pożyczki preferencyjnej wyniesie 11 mln 185 tys. zł.

Czytaj więcej