KOGENERACJA podarowała wrocławskim strażakom specjalistyczny sprzęt

17.11.2023

Na ręce Komendanta Miejskiego PSP, st. bryg. Piotra Znamirowskiego KOGENERACJA S.A. przekazała specjalistyczny sprzęt dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 8 przy ul. Ołbińskiej we Wrocławiu. Podarowane elektronarzędzia będą wykorzystywane przez ratowników podczas działań w trudnych i wymagających warunkach.

 

KOGENERACJA S.A. ściśle współpracuje z JRG nr 8 od ponad dwudziestu lat. Co roku na terenie wrocławskiej elektrociepłowni organizowane są wspólne ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze. Dla strażaków są one okazją do dokładnego poznania terenu zakładu, tak, by w razie zagrożenia potrafili pewnie przemieszczać się po obszarze elektrociepłowni. Dla pracowników jest to unikalna szansa na współpracę z oddziałami Państwowej Straży Pożarnej oraz na zdobycie doświadczenia potrzebnego na wypadek zagrożenia pożarem, czy innych niebezpiecznych sytuacji.

Od lewej: Krzysztof Kryg - Wiceprezes KOGENERACJI, Wiesław Szmidt - Dowódca JRG nr 8, Piotr Znamirowski - Komendant Miejski PSP, Tomasz​ Szwajnos - Zastępca ​Komendanta Miejskiego PSP​